Erről a blogról (Fliegauf Gergely)


2024 november, Strasbourg, CPT ülés



2024 Koppenhága


2024 Magyipett


2024 április: Ismét ellátogattam a Kapszlira, és beszéltem a serdülők szándékos önmérgezéséről.


2024 március: A Szólj hozzá podcast vendékent, Url Izabell és Kurcinák Melissza társaságában



2024 március, kedves barátommal Dmytro Yagunovval, az Európa Tanács Agora épületében


2023, Kapszli sokadszorra


2019. november 13. Debrecen, Járási Bíróság


2019. április 17. Pécs, Óriás Nándor Szakkollégium (ÓNSZ) 



Egy megabörtön kapujában, (FDC Miami) USA FL, 2018


2018, Boston College Law School, with Yasuhiro Shimizu



2018. májusában, a San Quentin börtön előtt. Ami itt történik, az a világ összes börtönében megtörténik. El kellett ide zarándokolnom. #IVLP


Ambrus Attilával a Silver Lining-ban, 2018. április 


Dr. Turi Andrással, a Rotary Club Budapest elnökével, 2018. március.


Előadás a börtönrajzok világáról és a börtön emberi jogi vonatkozásairól középiskolásoknak, 2017 december.


ILEA előadás, 2018. január 25.


Rengeteg diákot érdekelt az OPCAT nemzeti megelőző mehcnizmus és a börtönök világa. 
Leövey Akadémia, 2017. november. 


ILEA again... OPCAT előadás


Silvia Casale-val Strasbourgban, az Európa Tanács épületében. Rengeteget tanultam Silviától. Ő volt a CPT és az SPT együttes elnöke évekig, ő alapozta meg azt a munkát, amit 2014. szeptember 1-je óta végzek. A közös kép egy régi álmom volt, Louise Finer a brit NPM titkára készítette.  


OPCAT előadás Szegeden, 2016.


OPCAT tréning az ILEÁ-n, 2016.

Simon Lajos tanár úrral a Budapest Art Brut Galériában a Kilépő című kiállítás megnyitóján
2016. november 4-én az a megtiszteltetés ért, hogy én nyithattam meg a Kilépő című kiállítást. A képeket Széles Gábor tábornok úr, a Budapesti Fegyház és Börtön parancsnoka, és Simon Lajos tanár úr gyűjtötték. Három képet fel is tettem a börtönblog 3-ra.
A kiállításon volt szerencsém találkozni Hárdi István professzor úrral, a dinamikus rajzelemzés technikájának megalkotójával. Interjút adtam a  Rádió Q-nak, Marton Abival beszélgettem.

2014 júliusában egy előadást tartottam a börtönártalmakról egy TÁMOP konferecián. A következő megerősítést kaptam: "Igen, órákig tudtam volna hallgatni Gergely előadását, remélem, lesz még rá alkalom! A 30 hálás tekintet elmesélésekor megborzongtam, a saját klienseim is eszembe jutottak, tényleg a börtön az a hely, ahol a hála koncentráltan van jelen, és néhány jó szó és emberség elég hozzá. Ezért érdemes csinálni!" (Székely Zsuzsanna)


Feldmár Andrással, Bátonyterenyén 2014 júniusában. András Büky Dorkával zseniális programot vezényelt a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben Mesekör címmel. A fogvatartottak műsorral léptek fel a Feldmár Nyári Egyetemen, ennek keretében kaptam meghívást Dr. Budai Istvántól, a Balassagyarmati Fegyház és Börtön parancsnokától a Három Kincs Völgyébe.

2014 áprilisában sikerült egy kézfogás erejéig találkozni Zimbardo professzorral a Pszinapszis konferencián


Ez a blog úgy jött létre, hogy már meguntam a böngészőn a kedvencek funkciót, és néha nagyon nehéz volt a jegyzetfüzetembe irogatni a hosszú webhelyeket, és persze azért, mert grafomán és narcisztikus vagyok. Továbbá nem lehetek meg egy kissé személyes blog nélkül, ha felelősen foglalkozom a kriminológiával. (További blogjaim a börtönblog-folyamban olvashatók.)
A blogon nagyon könnyű a linkeket berakni, és utána szép, rendezett, egy-két szavas jegyzeteket írni. Mutatósabb ez így, mint a papír jegyzetfüzet - amit persze nem lehet helyettesíteni.
Továbbra is a gyakorlati és az elméleti kriminológia érdekel a legjobban, és talán ezen belül a pönológia - büntetéstan avagy a börtöntan -, de a street art révén kalandozom a képzőművészetekben is.
Mivel kicsi gyerek koromban csillagász akartam lenni, és hatalmas fájdalmam most is, hogy nem lettem az, valamilyen szinten ezen a blogon az asztronómia is vissza fog köszönni, leginkább fiktív és szarkasztikus formában.
Tini korom óta érdekelnek a fiatalok csoportosulásai. Azt vettem észre, hogy a fiatalok a könnyűzenei ízlés mentén válogatják egymás társaságát. Három kedvenc zenei stílusom van: a psytrance (vagy goa), a death metal és a hiphop. Ezekről a zenékről és a társadalmi háttérről is sokat írtam ezen a blogon.
Kísérletképpen meg szoktam figyelni Budapest egyes közterületeit, például a  Moszkva teret (Széll Kálmán tér most), vagy a Bosnyák teret, korábban teljesen lenyűgözött a KÖKI (most is), mert arra jártam minden reggel. Ezeket a köztereket is elemezni szeretném társadalmi szempontból. Minden városban elsősorban az intersticiális terek érdekelnek.
Lekötik a figyelmemet a tömeges jelenségek, események, mint például a lázadások, vagy valamilyen érdekes bűneset. Ezekről is írtam pár bejegyzést.
Korábban napi szintű látogatója voltam olyan weboladalaknak, mint az Erowid, a Shroomery vagy a Psychonaut. Ezek az oldalak alapvetően befolyásolták a világlátásomat, és ez teljes mértékben rímel arra, amit gyerekkorom óta tapasztalok a világban: az elővilág egy és sérthetetlen.
Az internet egyik legkiválóbb fejlesztése (avagy jelensége) véleményem szerint a Wikipedia, sokszor linkelek be wikipédiás cikkeket a hozzászólásaimban, akármennyire is szidom néha magát a Wikipediát. A Wikipediának egyérletelmű hatása van a népszerűsítő irodalomra, de az a véleményem, hogy ez először visszafelé zajlott: az amerikai soft science stílusát vette át. Néha ilyeneket írok én is, néha nem. Aki nem Wikipedia szinten akar olvasni, annak ajánlom a SAGE kiadó remek site-ját. Ez aztán a feltárhatatlan birodalom, az igazi tudományos Terra Incognita. Az ezzel a tapasztalatom, hogy sok embernek ajánlottam, és rá se néztek, pedig forrásokat kerestek a tudományos írásaikhoz, mások meg (pl. húsz éven alatti egyetemi hallgatók) rutinszerűen használják a SAGE-t vagy a néha ingyen letölthető cikkeket
Egyébként verseket írok és fotózok is hobbi szinten.
Alapvégzettségem pszichológus, 2011-ben Miskolcon állam- és jogtudományokból bölcsészdoktori fokozatot (PhD) szereztem. Akit érdekel, elolvashatja az értekezésemet.

2011 október és november hónapban egyre több extrém agresszív tartalomról szóló posztot raktam fel erre a blogra. Tudatában vagyok ennek, és nem arról szól ez az egész, hogy rajonganék a brutalitásért, hanem éppen hogy tartok tőle. A brutális világot tudomásul kell venni, szembe kell vele nézni, meg kell találni az ösvényeket, amelyek talán gyógyírt hoznak ezekre a jelenségekre, be kell járni ezeket az ösvényeket, és a tanulságoknak megfelelően kell élni. Talán.

2012 januárjában a Budd Dwyer videó a top tízben van. Ennél talán még brutálisabb a TV2 által leadott Salgótarjáni CBA-s vérengzés, ami annyira extrém, hogy én mégsem linkelem be ide. Azért mindennek van határa.

2012 májusában ismét felébredt bennem az érdeklődés a mexikói drogháború, és úgy általában Közép-Amerika iránt, a korábbiakben elfelejtettem, hogy a 2666 c. könyv számomra rendkívül fontos.

2013 tavaszán nagyobb kutatásba kezdtem a börtönök személyzetével (fegyőrök, börtönőrök) kapcsolatban. Mindenképpen el kell mélyednem olyan filozófikus témákban, mint a hatalom vagy az értékek.
2013 nyarán tagja lettem az Európai Kriminológiai Társaságnak, mivel tagdíj igen nívós, nem hiszem, több időre maradok tényleges tag.

2013 MOME Transferlab

2013 október, Szeged, Forum Humanum
 
2013 november, Debrecen, Pszichológia Szakhét
Nagy büszkeséggel tölt el, hogy egyetemek pszichológiai intézetei előadásokra kérnek fel. Mint a fenti két kép is mutatja, Szegeden és Debrecenben a pszichopátiáról beszéltem. Az ELTE jogi karon továbbra is két tárgyat oktatok (kriminálpszichológia és börtönszociológia), valamint egy nemzetközi kriminológiai együttműködés keretében (DCGC) van egy PhD hallgatóm is, aki Salvador-i állampolgár és a gang truce-szal, azaz a geng békével foglalkozik.

2015, KAPSZLI, Budapest